Majlis Gemilang Anugerah Akademia Putra | PEJABAT PENDAFTAR
» BERITA » Majlis Gemilang Anugerah Akademia Putra

Majlis Gemilang Anugerah Akademia Putra

 

Serdang, 12 Mei – Majlis Gemilang  Anugerah Akademia Putra telah diadakan di pada 11 Mei 2017 (Khamis) di Dewan Besar, Pusat Kebudayaan dan Kesenian Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah, UPM.

Majlis ini dirasmikan oleh DYMM  Tuanku Canselor UPM serta diringi oleh Lembaga Pengarah Universiti (LPU) dan juga Jawatankuasa Pengurusan Universiti (JPU). Turut juga menghadiri majlis adalah Dekan-dekan fakulti, Pengarah Institut, Pegawai kanan, Penilai-penilai dan tetamu jemputan yang lain.

 

 

Majlis Anugerah Akademia Putra adalah usaha UPM untuk memberi pengiktirafan kepada kecemerlangan dalam memupuk inovasi serta kreativiti dalam proses pengajaran, pembelajaran, penyelidikan, perundingan dan perkhidmatan bagi setiap pegawai akademik dan bukan akademik.Terdapat 2 jenis anugerah yang dipertandingkan iaitu Anugerah Fellowship Naib Canselor dan Anugerah Khas Akademia Putra.

Anugerah Fellowship Naib Canselor terdiri daripada 4 Kategori iaitu Kategori Pengajaran, Kategori Penyelidikan Kategori Perkhidmatan Profesional dan Kategori Perundingan. Berikut adalah pemenang-pemenang:

              1. Kategori Pengajaran

Bil.

SUB KATEGORI

KLUSTER

(jika ada)

NAMA PEMENANG

1.

Anugerah

Pengajar Cemerlang

Tempoh perkhidmatan sekurang-kurangnya 10 tahun

(≥ 10 tahun)

Sains Tulen

PROFESOR MADYA DR. WAN ZUHAINIS SAAD

2.

Kejuruteraan

PROFESOR MADYA DR. SURAYA ABDUL RASHID

3.

Sains Sosial dan Sastera

DR. NORAZLINA MOHD KIRAM

4.

Sains Sosial Gunaan dan Sastera Gunaan

DR. NOOREEN NOORDIN

5.

Anugerah

Pengajar

Muda

Tempoh perkhidmatan kurang 10 tahun

(< 10 tahun)

Sains Tulen

DR. CHE AZURAHANIM CHE ABDULLAH

6.

Kesihatan

DR. HASLIZA ABU HASSIM

7.

Kejuruteraan

DR. MOHD RAZIF HARUN

8.

Sains Sosial Gunaan dan Sastera Gunaan

DR. AKMAR HAYATI AHMAD GHAZALI

            2. Kategori Penyelidikan dan Inovasi

 

Bil.

SUB KATEGORI

KLUSTER

(jika ada)

NAMA PEMENANG

1.

Penyelidik Cemerlang

Sains & Teknologi

 

PROFESOR IR. DR. MOHD SAPUAN SALIT

2.

Penyelidik Cemerlang

Sains Sosial

DR. MOHD YAZID MOHD YUNOS

3.

Penyelidik Muda

Sains & Teknologi

DR. MUHAMMAD HAFIZ ABU BAKAR

4.

Penerbitan Makalah Jurnal

Sains & Teknologi

PROFESOR IR. DR. MOHD SAPUAN SALIT

5.

Penerbitan Makalah Jurnal

Sains Sosial

DR. NUR DALILAH DAHLAN

6.

Inovasi dan Pengkomersialan

-

PROFESOR DR. MOHAMED HANAFI MUSA

7.

Seni dan Kreativiti

-

PROFESOR MADYA DR. KAMARIAH KAMARUDIN

8.

Penerbitan Buku

-

DR. MOHD YUSOF SAARI

 

              3. Kategori Perkhidmatan Profesional

Bil.

SUB KATEGORI

KLUSTER

(jika ada)

NAMA PEMENANG

1.

Kumpulan Pengurusan dan Profesional (Akademik)

-

PROFESOR IR. DR. MOHD ZAINAL ABIDIN BIN AB. KADIR

2.

Kumpulan Pengurusan dan Profesional (Bukan Akademik)

-

ENCIK MOHD NAZRI NOH

3.

Kumpulan Pelaksana

-

ENCIK SHAMSUDDIN JOHAN

              4. Kategori Perundingan

Bil.

SUB KATEGORI

KLUSTER

(jika ada)

NAMA PEMENANG

1.

Pemenang  pertama

-

DR. HANINA HALIMATUSAADIAH HAMSAN

2.

Pemenang  kedua

-

PROFESOR MADYA DR. HASLINDA ABDULLAH

3.

Pemenang  Ketiga

-

PROFESOR DR. AZNI IDRIS

Anugerah Khas Akademia Putra 2016 diberikan kepada PROFESOR DATIN PADUKA DR. KHATIJAH YUSOFF.

Tarikh Input: 12/10/2017 | Kemaskini: 12/10/2017 | syazaliyana

PERKONGSIAN MEDIA

PEJABAT PENDAFTAR
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0397691527
0389472007
C1574084462